Sportovci.cz
Aleš Valenta
Aleš Valenta
Sportovci.cz
Hledej:
Informace
Doporučujeme
Turistika.cz - pro větší zážitek z cesty a výletu

Reprezentace do 19 let: Trenér Miroslav Koubek byl uvolněn pro Slavii

24. září 2013, 17:20 | Novinky | redakce

Trenér reprezentačního výběru do 19 let Miroslav Koubek byl dnes uvolněn do ligové Slavie Praha.

Vedení Slavie Praha požádalo Fotbalovou asociaci ČR o uvolnění trenéra Miroslav Koubka, který má smlouvu s FAČR a vede reprezentaci do 19 let.

Vedení FAČR vyslovilo souhlas s uvolněním trenéra Miroslava Koubka s podmínkou, že trenér absolvuje s reprezentací kvalifikační turnaj o postup na ME hráčů do 19 let, který se uskuteční od 17. do 22. října v Ostravě a v Opavě.

Po skončení podzimní části FAČR vyhodnotí činnost reprezentace do 19 let a rozhodne o dalším postupu.

Slavia příchod Miroslava Koubka potvrdila. Do funkce hlavního trenéra bude uveden ve čtvrtek dopoledne. Na lavičce nahradí Michala Petrouše, který rezignoval po sobotní ligové porážce 0:4 s Mladou Boleslaví. "Představitelé Slavie a FAČR se spolu dohodli, za jakých podmínek bude Koubkova trenérská činnost u A-týmu Slavie skloubena s jeho dosavadním působením u reprezentační devatenáctky," dodala Slavia.

Koubek začal svoji trenérskou kariéru v Kladně, kde předtím hrál. Chytal i za Spartu, s níž v roce 1980 získal Československý pohár. V české lize působil na lavičkách Plzně, Kladna, Ostravy a naposledy Mladé Boleslavi. Ve městě automobilů skončil přesně před rokem.

S Kladnem dokázal postoupit do ligy, s Ostravou v sezoně 2009/10 bojoval o titul, ale nakonec skončil s Baníkem třetí. V lize zatím koučoval 129 utkání s bilancí 47 výher, 33 remíz a 49 porážek.

Koubek má Slavii pomoci k posunu ze spodní části tabulky, Vršovičtí figurují po osmi kolech až na třináctém místě s tříbodovým náskokem na sestupové příčky.

Nový kouč Pražany poprvé povede ve víkendovém ligovém utkání v Jablonci.

Komentáře k článku
Předmět Autor Čas

Zobrazit všechny komentáře


Přidat vlastní komentář

Jméno: E-mail:
Předmět:
Komentář:
 
Zašlete nám zprávu
Zašlete nám foto
Přidat sportovce
Oddíly a kluby
RSS
Info
Sportovců: 4801
Sportů: 87
Klubů: 1257

Kdo slaví ?