Sportovci.cz
Libor Capalini
Libor Capalini
Sportovci.cz
Hledej:
Informace
Doporučujeme
Turistika.cz - pro větší zážitek z cesty a výletu

Přes pražské parky, kopce a příkopy proběhl nejrychleji Vít Pavlišta. Premiérový ČEZ City Trail Run přilákal téměř 1 000 běžců.

27. října 2014, 9:50 | Novinky | redakce

Přes osm pražských vyhlídek a 242 schodů se nejrychleji prohnal favorit závodu Vít Pavlišta, který své soupeře utrhl hned v prvním stoupání na Petřín a minutový náskok udržel až do cíle v areálu nemocnice Bohnice. Panoramatické výhledy na Prahu schovala mlha, přesto si závodníci pochvalovali unikátní trať a nevšední zážitek.
Trend městských závodů, který vyzdvihuje atraktivitu tratě a běžce zavede i do míst, kde se normálně neběhá, dorazil do Prahy. Lákadlo v podobě průběhu Jelením příkopem nebo Botanickou zahradou oslovilo 1 000 běžců a kapacita závodu byla předem naplněna. Trasa dlouhá 16 km vedla z Petřína přes Pražský hrad, Stromovku, do cíle v parku psychiatrické nemocnice Bohnice. Koncept závodu oslovil nejen čistokrevné běžce, ale i cyklisty, lyžaře, vodáky nebo orientační běžce.
Startovní pole se brzy po startu roztrhalo při výběhu na vrcholovou prémii na Petříně. Jako první si pro prémii 3 000 Kč doběhl Vít Pavlišta a svůj náskok stabilně zvyšoval až do cíle. Za ním bojoval Petr Pechek s Ondřejem Fejfarem, kteří se na trati několikrát předběhli a jejich souboj rozhodl až dlouhý finiš, ve kterém byl o vteřinu rychlejší Petr Pechek.
„Sezóna pomalu končí, už tolik netrénuji, ale tento závod se mi líbil a jsem rád, že jsem si ho mohl zaběhnout. Jsem z Liberce, a tak jsem byl překvapený, jak pěknou a někdy i technickou trať v Praze máte. Rád přijedu i příští rok,“ shrnul své pocity v cíli vítězný Pavlišta.
V ženách byla suverénní Kamila Gregorová, která potvrdila, že jí délkou i profilem podobné závody vyhovují. „Potěšilo mě, že se mi běželo lehce a vytuhla jsem až v posledním stoupání v Bohnickém údolí. Výběh na Petřín nebolel, to jsem měla ještě dost sil,“ shrnula svůj výkon trojnásobná maminka Gregorová. Druhá doběhla v elitní kategorii kanoistka Anna Adamová-Kožíšková a třetí orientační běžkyně Barbora Margoldová.
Ve štafetách si vítězství odnesl RD tým ve složení Rudolf Janošík a Dušan Erbs, kteří trať zaběhli za 59:26.

Trať pod hranici 90 minut zdolal například nevidomý běžec Jan Říha, kterého doprovázel známý paraglidista Honza Škrabálek, nebo bosoběžec Tomáš Zahálka.
Po doběhu se nad cílovým areálem rozpustila mlha a závodníci si na navazujícím food festivalu posteskli, že je škoda, že se podobné počasí nepovedlo o pár hodin dříve, aby si osm vyhlídek na Prahu vychutnali ve vší parádě.
„Těší nás, že jsme se běžcům trefili do vkusu a rádi pro ně příští rok opět podobný závod připravíme,“ slibuje za organizátory z agentury Sportify ředitel závodu Miroslav Jiřík.

Výsledky:
Elite muži: 1. Vít Pavlišta (AC Slovan Liberec) 52:06, 2. Petr Pechek (TJ Maratonstav Úpice) 53:16, 3. Ondřej Fejfar (AK Kroměříž) 53:17
Elite ženy: 1. Kamila Gregorová (AC Tepo Kladno) 1:02:33, 2. Anna Adamová-Kožíšková (ASC Dukla Praha) 1:08:17, 3. Barbora Margoldová (OB Kotlářka Praha 1:55:33,
Hobby muži: 1. Matěj Krejčí 58:13, 2. Dušan Davídek 58:23, 3. Lukáš Kozlík 59:22.
Hobby ženy: Tereza Chlupová 1:06:15, 2. Svatoslava Kacířová 1:10:02, 3. Andrea Elsnicová 1:10:43
Štafety: 1. RD team 59:26, 2. fyzioRUN FN Motol 1:06:50, 3. Vyfukovací károška 1:10:06
Kompletní výsledky na: http://www.results.onlinesystem.cz/VysledkyAkce/VysledkyAkce?selectedEvent=221

POZNÁMKY PRO EDITORY
Organizátorem závodu je společnost Sportify, která vyvíjí a realizuje projekty, díky nimž se aktivní pohyb stává přirozenou zábavou a motivací k pozitivní změně života lidí.
Sportify “rozhýbává” desítky tisíc zákazníků řady respektovaných značek. Originální projekty a řešení od Sportify již vyzkoušeli mnozí klienti, mezi nejvýznamnější patří Globus či Birell.
Organizační tým ČEZ City Trail Run je složen z profesionálů, kteří se podíleli na zajištění organizace sportovních akcí mezinárodního významu, například Mistrovství světa v basketbalu, světové série FIBA 3x3 World Tour, FED Cupu, mezinárodního triatlonu v Alpes d´Huez, nebo jako členové organizačního týmu zajišťovali chod Českého domu při zimní Olympiádě v Soči.

Komentáře k článku
Předmět Autor Čas

Zobrazit všechny komentáře


Přidat vlastní komentář

Jméno: E-mail:
Předmět:
Komentář:
 
Zašlete nám zprávu
Zašlete nám foto
Přidat sportovce
Oddíly a kluby
RSS
Info
Sportovců: 4801
Sportů: 87
Klubů: 1257

Kdo slaví ?