Sportovci.cz
Ilona Hlaváčková
Ilona Hlaváčková
Sportovci.cz
Hledej:
Informace
Doporučujeme
Turistika.cz - pro větší zážitek z cesty a výletu

Poničení sochy Josefa Masopusta

17. března 2015, 10:20 | Novinky | redakce

V noci z 11. na 12. března 2015 poškodil zatím neznámý pachatel sochu Josefa Masopusta umístěnou před stadionem Na Julisce na Praze 6. Poškození spočívá v odcizení míče jako samostatné součásti sochy z jejího podstavce. Nejedná se sice o vážné poškození, ale i tak je nutno odcizenou součást sochy znovu doplnit, což na své náklady Klub přátel Josefa Madopusta jako vlastník sochy co nejdříve zajistí.

"Člověk, který to udělal, je ubohej, protože jestli tohle mu stačí ke spokojenosti, tak nevím. Mě osobně to mrzí, že to je poškozené, ale co se dá dělat. Lidi jsou všelijací," sdělil k vandalismu Josef Masopust.

"Poškození sochy nás mrzí, ale dobrou zprávou je, že nám nikdo neukradl Josefa Masopusta. Odlomený míč brzy vrátíme na své místo, aby se Pražané a příznivci Josefa Masopusta mohli opět potěšit sochou fotbalisty století v plné kráse", dodává k nepříjemné události Jiří Hora, předseda výkonného výboru Klubu přátel Josefa Masopusta.


Bronzová socha akademického sochaře Josefa Nálepy byla odhalena v květnu 2012 při příležitosti 50. výročí zisku stříbrných medalí na mistrovství světa 1962 v Chile, kde Josef Masopust vstřelil svou slavnou finálovou branku do sítě Brazilců. Za tentýž rok pak Josef Masopust obdržel Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy.

Klub přátel Josefa Masopusta je neziskovým spolkem podporujícím od roku 2009 aktivity týkající se fotbalové legendy Josefa Masopusta.

za Klub přátel Josefa Masopusta
Ing. Petr Procházka
výkonný ředitel

Komentáře k článku
Předmět Autor Čas

Zobrazit všechny komentáře


Přidat vlastní komentář

Jméno: E-mail:
Předmět:
Komentář:
 
Zašlete nám zprávu
Zašlete nám foto
Přidat sportovce
Oddíly a kluby
RSS
Info
Sportovců: 4801
Sportů: 87
Klubů: 1257

Kdo slaví ?